Feministky vyberajú: Kristína

od Kristína Karabová

Hurá, hurá, máme nový zápis do Guinessovej knihy rekordov. Tentokrát sa ním pýši Harnaam Kaur – ako najmladšia žena s bradou. Haanam má 24 rokov, je z britského mesta Slough v Berkshire a trpí syndrómom polycystických vaječníkov, ktorý môže vyústiť do nadmerného porastu.

Hrdá na bradu. Autor: The home of Fixers, Zdroj: flickr.com

Hrdá na bradu. Autor: The home of Fixers, Zdroj: flickr.com

Bradu si nechala narásť, aby sa vysporiadala s dlhoročnou šikanou na škole, mnohorakými snahami o boj s chĺpkami (ktoré viedli iba k ich zhrubnutiu, rozšíreniu po tele a následným sklonom k šebaposkodzovaniu).

Ide o ďalší príbeh z body-positive série (okrem, napríklad, iniciatívy All Woman Project, ktorá sa snaží rozšíriť, či možno prevrátiť štandardy krásy).

A ja už len zatlieskam a zaspievam: Let it grow! Let it grow!

Zdá sa však, že porota Guinessovej knihy nejako opomenula predsedu slovenského parlamentu Andreja Danka za najvyšší počet zvláštne protichodných činov za uplynulý týždeň. Nielen, že sa prišiel pokloniť biskupom a sľúbiť im, že nebude presadzovať témy LGBTI,
ale sa vyznal zo svojej hrdosti na to, že žije v krajine, kde žijú (prevažne) veriaci a kresťania
a tvrdí, že „kresťanstvo je podľa neho to jediné, na čom človek dokáže zastávať hodnoty, ako mať otvorené srdce a dobrú dušu“ a záchranou pre EÚ je hľadanie viery, spájania, porozumenia, lásky a dialógu“
a zároveň napísal veľmi podivuhodný otvorený list, v ktorom Lucii Nicholsonovej blahoželá k narodeniu syna a ctí si matky a deti, ale vlastne len na papieri.

Hrdo, odoborne a slušne. Zdroj: Wikimedia commons

Hrdo, odoborne a slušne. Zdroj: Wikimedia commons

Jeho kresťanské otvorené srdce a dobrá duša, porozumenie, láska a dialóg a úcta k manželstvu mu totiž kázali doplniť služby človeka 5 dní po pôrode. To srdce má totiž tak otvorené a takú dobrú dušu má, porozumením i láskou prýšti, dialóg a manželstvo si ctí tak, že akosi zabudol na zhovievavosť, o ktorú prosil, keď mal zdravotné ťažkosti tesne po voľbách.

Otvorené srdce však nemá iba Andrej Danko. Čo sme po tomto vnútropolitickom šitstorme objavili, je zúfalo nízka úroveň pochopenia (pre možnosť voľby ženy pokračovať v kariére, či celkovo ľudského pochopenia) najmä zo strany žien – súdiac podľa komentárov na sociálnych sieťach a diskusií – ktoré apelovali na kategóriu „dobrej matky“.

V juhoafrickej Pretórii začali stredoškolské študentky tmavej pleti protest proti pravidlám dievčenskej strednej školy Pretoria High School for Girls, ktoré im zakazujú nosiť účesy, prirodzené pre černošské obyvateľstvo. Prikazujú im vyrovnávať vlasy (čo je procedúra, v ktorej sa aplikuje množstvo chemikálií a poškodzuje pokožku hlavy) alebo nosiť ich v tesných vrkôčikoch. Učiteľky, napríklad, jednému dievčaťu s afrom povedali, že jej vlasy sú „neprirodzene neupravené, špinavé a kazia uniformu.“

Symbolom protestu proti rasizmu na škole, ktorá bola počas apartheidu iba pre biele dievčatá, sa stala Zuleikha Patel.

Autor: neznámy. Zdroj: nuruthelight.blogspot.com

Zuleikha Patel vs. biely muž. Autor: neznámy. Zdroj: nuruthelight.blogspot.com

Viete, čo je telegónia? Nie? Tak vedzte, že ide o „teóriu, pre vedu relatívne novú, podľa ktorej možno hovoriť o tom, že bunky v maternici majú informačno-vlnovú pamäť.“ Preto si tie bunky pamätajú všetko, čo sa v nich stalo. Napríklad, ak mala žena niekoľko partnerov, je veľká pravdepodobnosť, že sa narodí oslabené dieťa kvôli zmiešaniu informácii. Špeciálne to vplýva najmä na mravný základ budúceho dieťaťa. Potrat je zas vážny šok pre už chcené dieťa, lebo bunky si pamätajú strach plodu pred potratom, pamätajú si smrť.

V Rusku bola na post ombudsmanky pre deti menovaná Anna Kuznecovová, a to boli jej prvé slová v úrade. Asi ani nechcete vedieť, čo si „mátuška Anna“ myslí o juvenilnej justícii a očkovaní detí (súdiac podľa jej statusov na sociálnej sieti).

Mimochodom, táto „relatívne nová teória“ bola rozšírená v 19. storočí, aby ju v 20. storočí vyvrátili ako súbor povier. Využívala sa najmä v rasistických argumentoch – ak už raz árijská žena mala neárijské dieťa, znamenalo to, že už nikdy nebude môcť počať čistého árijca.

Bravó! Konečne sme sa dostali pravej ezoterickej ochrany detí, ktorá je ešte aj podložená najnovšími „vedeckými“ poznatkami.

Zdá sa, že i na Slovensku, i v Rusku s ombudsmankami ide karta.

(Prečo vymenovali slovenskú ombudsmenku, je jasné (ehm), a príčinou menovania „mátušky Anny“, ako sa vyjadril hovorca prezidenta RF Dimitrij Peskov, bolo, že okrem dlhoročnej práce vo fonde podpory rodín, má šesť detí.)

Autor: neznámy. Zdroj: osobná stránka na sociálnej sieti Vkontakte

Autor: neznámy. Zdroj: osobná stránka na sociálnej sieti Vkontakte

Titulná fotka: Heather Hazzan and Lily Cummings Zdroj: allwomanproject.com

Autorka je feministka a prekladateľka. 

Podporte nás.

Pridajte sa prosím k naším podporovateľom, aby sme vám mohli prinášať viac kvalitnej žurnalistiky. Ďakujeme!

Súvisiace články